Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej w Istebnej

7 Grudzień 2022, 16:53 | Brak komentarzy »

Gmina Istebna serdecznie zaprasza na moc atrakcji w grudniu

5 Grudzień 2022, 19:49 | Brak komentarzy »

Wycieczka do Bielska-Białej

Pierwszy dzień grudnia dla klas siódmych i ósmych naszej szkoły rozpoczął się miłym akcentem. Pojechaliśmy do Bielska-Białej, gdzie w planie mieliśmy film w kinie „Helios", sportową zabawę w parku trampolin „GOjump" oraz posiłek w restauracji „McDonald's".

2 Grudzień 2022, 20:49 | Brak komentarzy »

KONKURS - "SKARBY MOJEJ
RODZINY - TRANSMISJA MIĘDZYPOKOLENIOWA"

Prace można składać u wychowawców klas do 9 grudnia 2022

KONKURS - "STROIK ŚWIĄTECZNY
NA DRZWI"

SPOTKANIE ZE ŚWIĘTYM
MIKOŁAJEM

2 Grudzień 2022, 20:27 | Brak komentarzy »

2 Grudzień 2022, 18:41 | Brak komentarzy »

Prelekcje, zajęcia profilaktyczne

07.11.2022 - prelekcja pt. " Chcieć to móc - o nastawieniu, dobrych nawykach i motywacji" dla uczniów klas 6-8. Prelegentką była pani Karolina Fojcik-Pustelnik- pracownik Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji UŚ,
ultramaratonka, zdobywczyni Kilimandżaro.
18.11.2022 - zajęcia profilaktyczne nt. uzależnień dla kl. 7 i 8 poprowadził Pan Ireneusz Brachaczek
01.12.2022 - "Skrawek nieba" - prelekcja nt. holokaustu dla kl.5-6 Na zajęciach uczniowie poznali autentyczną historię żydowskiej dziewczynki, która przeżyła holokaust, by poprzez to uczyć dzieci wrażliwości na potrzeby i krzywdę drugiego człowieka, akceptacji i szacunku do siebie i do innych.

2 Grudzień 2022, 18:24 | Brak komentarzy »

VIII i IX spotkanie z historią za nami

W dniach 27.10.2022 oraz 01.12.2022 uczniowie kl. 7 i 8 skorzystali z zaproszenia Wójta Gminy Istebna - Pani Łucji Michałek-Chudeckiej i licznie przybyli na kolejne lekcje historii.
VIII SPOTKANIE Z HISTORIĄ to przejmująca opowieść o dzielnej sanitariuszce i łączniczce Danucie Siedzikównej pseud. Inka z V Brygady Wileńskiej AK mjr. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki", ukazana w dramacie dokumentalnym Wojciecha Tomczyka "Inka 1946".
Na IX SPOTKANIU Z HISTORIĄ  uczniowie mieli możliwość poznania tematyki wojny polsko – czechosłowackiej toczonej w roku 1919 o tereny Śląska Cieszyńskiego, którą w interesujący sposób przekazał historyk z Uniwersytetu Śląckiego w Katowicach - Pan Daniel Korbel.

2 Grudzień 2022, 17:46 | Brak komentarzy »

Base Camp Istebna - Park Linowy, Paintball, Gry Integracyjne oraz Hotel Złoty Groń Resort & Spa

6 listopada 2022 uczniowie kl. 7 i kl. 8  zwiedzili dwa zakłady pracy Gminy Istebna w ramach doradztwa zawodowego. Wycieczka miała na celu poznawanie zawodów i rodzaju wykonywanej pracy.

Zajęcia organizowane są w ramach projektu Młodzi Aktywni w Regionie, który realizowany jest pod patronatem Stowarzyszenia Trójwieś Razem.

13 Listopad 2022, 17:56 | Brak komentarzy »

13 Listopad 2022, 17:39 | Brak komentarzy »

Udział w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu"

10 listopada o symbolicznej godzinie 11:11 wszyscy uczniowie kl.1-8 oraz oddziału przedszkolnego wraz z nauczycielami wspólne odśpiewali hymn narodowy.
Do udziału w akcji zaprosiliśmy podopiecznych OREW-u z Istebnej. Następnie uczniowie zaśpiewali kilka piosenek żołnierskich.
Kolejnego dnia uczniowie wzięli udział w Gminnych Obchodach Święta Niepodległości - złożyli wiązanki i znicze pod pomnikami poległych żołnierzy, uczestniczyli we mszy św. w intencji ojczyzny oraz wzięli udział w Koncercie Pieśni Patriotycznych.

8 Listopad 2022, 20:04 | Brak komentarzy »
ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU w obchodach Święta Niepodległości 11 listopada w Gminie Istebna.
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE ZNAJDUJĄ SIĘ NA PLAKACIE:

24 Październik 2022, 20:45 | Brak komentarzy »
Goście wraz z dziećmi SP2 Istebna

24.10.2022 - otwarcie stołówki w ramach modułu 3 wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu" dotyczącego wspierania w latach 2019-2023 organów prowadzących publiczne szkoły podstawowe w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki przez organizację stołówek i miejsc spożywania posiłków.

22 Październik 2022, 16:17 | Brak komentarzy »

Żywa lekcja biologii w kl.0-8
W czasie zajęć uczniowie mieli okazję wysłuchać ciekawych opowieści pana Andrzeja Pająka o nawykach żywieniowych, upodobaniach i parametrach gadów zarówno tych egzotycznych, jak i rodzimych.

22 Październik 2022, 16:08 | Brak komentarzy »

Dzień Pieczonego Ziemniaka

Wreszcie doczekaliśmy się złotej, polskiej jesieni. Dla nas górali ta pora roku, to nie tylko piękne krajobrazy, ale także czas intensywnych zbiorów. 10 października uczniowie z klas 0 – 3 wybrali się na jesienny spacer połączony z akcją zbierania ziemniaków.

14 Październik 2022, 16:34 | Brak komentarzy »
Uczniowie kl.I

Pasowanie na ucznia - 14.10.2022

14 Październik 2022, 15:50 | Brak komentarzy »
Piękny bukiet od dzieci z kl.5

Dzień Edukacji Narodowej, potocznie zwany Dniem Nauczyciela, jak co roku, przypada 14 października
W szkole odbyła się uroczysta akademia, na której członkowie samorządu szkolnego złożyli życzenia nauczycielom i pracownikom obsługi, a w drugiej części uroczystości uczniowie kl. I zostali pasowani na ucznia.