18 Luty 2021, 20:53

5 lutego 2021 odbył się w naszej szkole Konkurs Recytatorski dla uczniów klas 0-3. Głównym pomysłodawcą i organizatorem była oczywiście p. Ewa Czulak, która w tego rodzaju przedsięwzięciach nie ma sobie równych... Przygotowania musiały być jednak dobrze przemyślane, ponieważ wszystko należało zorganizować według obowiązujących procedur funkcjonowania szkoły w okresie pandemii. W zaplanowaniu i tworzeniu scenografii pomagały p. Mirosława Haratyk i p. Edyta Kukuczka a przygotowaniem uczniów do występu zajęli się wychowawcy klas i rodzice. Jedna z sal lekcyjnych zamieniła się w tym dniu na kawiarenkę, gdzie dzieci przy pięknie nakrytych stołach pełnych pyszności mogły wysłuchać recytacji kolegów z klasy.

Całe szczęście obecna sytuacja nie wpłynęła na wybór wierszy. Jak zwykle największą popularnością cieszyły się utwory Jana Brzechwy i Juliana Tuwima np. „Kaczka Dziwaczka", „Samochwała", „Skarżypyta" „Lokomotywa", „Murzynek Bambo". Mimo, że minęło tyle lat od ich powstania,ta dziecięca klasyka jest nadal atrakcyjna i chętnie wybierana do recytacji. Oprócz wierszy, uczniowie z klas 2.i 3. przygotowali także fragment prozy. Większość z nich poradziła sobie z tym trudnym zadaniem zupełnie dobrze.
Niełatwą rzeczą okazał się także wybór zwycięzców, bo wszystkie dzieci bardzo się starały i właściwie każde z nich można było nagrodzić „za coś". W składzie Jury znalazły się panie: Ewa Czulak, Barbara Dymarek, Janina Orzech, Iwona Legierska, Mirosława Haratyk i Edyta Kukuczka. Po długich i burzliwych naradach udało się ustalić miejsca na podium i ograniczyć jakoś ilość wyróżnień, które można było przyznać.
Nagrodzeni otrzymali książki i symboliczne drobiazgi a wszyscy uczestnicy dyplomy, przygotowane przez p. Janinę Orzech. Bardzo ucieszył nas tak liczny udział uczniów młodszych klas, oby ich zapał trwał jak najdłużej.
Na zakończenie podziękowania dla: dyrektora p. Bogdana Ligockiego za opiekę nad konkursem i wszelakie wsparcie; wszystkich pracowników obsługi za pomoc; rodziców za ufundowanie nagród oraz uczestników za pracę włożoną w przygotowanie.
A oto wyniki konkursu:

Klasy 0 -1