23 Luty 2021, 20:36

Tradycją naszej szkoły jest, że każdego roku organizujemy konkursy wiedzy o krajach anglojęzycznych. W latach ubiegłych obchodziliśmy już Dzień Św. Patryka – patrona Irlandii oraz Dzień św. Andrzeja – patrona Szkocji. W tym roku celem naszej językowej zabawy była Australia z jej bogatą historią i tradycją, niezwykłą fauna i florą oraz współczesną architekturą i życiem codziennym „Aussies”. Nauczanie zdalne trochę pokrzyżowało nam nasze plany na świetną „językową” zabawę, ale Międzynarodowy Dzień Australii, który przypada w dniu 28 stycznia, obchodziliśmy w dużej części „wirtualnie.” Z tej okazji uczniowie wzięli udział w internetowych konkursach plastycznych - wykorzystując swoje umiejętności komputerowe - oraz w „kahoot’owym” quizie wiedzy o tym kraju.

Oto wyniki poszczególnych konkursów:

I. Konkurs na plakat: Klasy 1-3

1. Bartłomiej Michałek, Fabian Marekwica (za najładniejsze rysunki)

2. Tomasz Dziewior, Wojciech Kohut

3. Jakub Ramiączek, Eliasz Krężelok

Klasy 4-5:

1. Adam Bury, Ignacy Jałowiczor (w całości wykonany samodzielnie bez drukowanych materiałów)

2. Aleksandra Kohut, Justyna Waszut

3. Anais Szalbót-Juroszek, Tobiasz Marekwica

II. Prezentacje multimedialne:

Klasa 4 i 5:

1. Dawid Bocek (za interesujący film)

2. Jonasz Legierski

3. ex aequo Szymon Waszut i Zofia Dziewior

Klasa 6-8

1. Alicja Słowik (za przepiękną i ciekawą prezentację)

2. Aleksandra Łazarczyk

3. Marek Bury

III. Quiz „Facts about Australia” (na platformie Kahoot):

1. Wojciech Bocek

2. Aleksandra Łazarczyk

3. Małgorzata Dymarek

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok do Stanów Zjednoczonych. Organizatorami Dnia Australii byli nauczyciele języka angielskiego – pani Natalia Mucha i pan Dariusz Pawełek.

D.P.