18 Czerwiec 2021, 20:59

„Mama i tata to najpiękniejsze słowa świata"- taki napis ozdabiał salę, do której zaproszeni zostali rodzice uczniów klasy 1. w ostatni dzień maja. Goście zasiedli wygodnie w niewielkiej „kawiarence", urządzonej w sali komputerowej. Uczniowie wspólnie z p. Mirosławą Haratyk i Ewą Czulak przygotowali różnorodny program artystyczny, na który złożyły się liczne piosenki, wiersze, zabawne scenki oraz konkursy angażujące rodziców. Całość odważnie poprowadzili, debiutujący w tej roli, konferansjerzy z pierwszej klasy. Na zakończenie także i rodzice zostali zaangażowani przez swoje dzieci do wspólnej zabawy.
Trzy dni później na tej samej scenie wystąpili uczniowie z klasy 0. Tym razem goście zobaczyli przedstawienie: „O pszczółce, która szczęścia szukała" , z przepiękną muzyką i elementami baletu. Były także wiersze i piosenki , przygotowane pod okiem p. Edyty Kukuczki na szkolne konkursy oraz montaż poetycki dedykowany wyłącznie rodzicom. Oba te spotkania przebiegały w miłej atmosferze, rodzice mogli przy filiżance kawy i pysznym ciastku wreszcie obejrzeć występy swoich pociech. Na koniec każdy z przybyłych dostał własnoręcznie przygotowany upominek. Dziękujemy kucharkom i rodzicom za upieczone ciasta oraz obsłudze za pomoc w organizacji.
Zupełnie inny charakter miały życzenia, które popłynęły drogą internetową od klasy 2. Nagrany przez p. Iwonę Legierską filmik zawierał cały zestaw niespodzianek. Były wiersze, piosenki i wspaniały układ taneczny oraz wspomnienia z konkursu piosenki i recytatorskiego. Znalazły się też na nim bardzo spontaniczne,
wypowiedziane od serca, słowa każdego malucha skierowane do rodzica. Ciepłe, miłe a czasem i zaskakujące. Uczniowie kl.3 pod opieką p. Janiny Orzech i p. Grażyny Kohut również przesłali życzenia rodzicom i zaprezentowali montaż słowno – muzyczny pt. „Moi rodzice".
„Dzień Dziecka" postanowiliśmy w tym roku uczcić w naszej szkole sportowo-turystycznie. Najmłodsi uczniowie z oddziału przedszkolnego mieli zorganizowane gry i zabawy na boisku szkolnym. Pozostali uczniowie wyruszyli w teren ze swoimi wychowawcami. Klasa 1. i 2. zawędrowały do źródeł Olzy, kończąc swoją wyprawę na Skale i Łączynie piknikiem z pyszną kiełbaską. Klasa 3. w ramach pokomunijnej pielgrzymki przeszła od szkoły w stronę Stecówki a później „Drogą Różańcową" aż na Przysłop pod Baranią Górę. Klasa 4. i 5. wybrały się na smaczną pizzę do „Verony" leśnymi drogami przez Leszczynę, Połom i Kawulonkę. Klasa 6. dotarła do zbiornika na Gańczorce a później przeszła do Zagronia, gdzie czekały już na nich przekąski z grila. Klasa 7. i 8. wybrały się na dłuższy spacer w okolice Stecówki i Pietraszonki, urozmaicony przygotowaną zabawą w podchody. Pogoda i humory dopisały, a uczniowie wreszcie mogli pobyć dłużej ze sobą i na nowo zintegrować się z grupą. Dziękujemy rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowanie posiłków na swoich posesjach i pomogli w opiece: p. Annie i Wojciechowi Kaczmarzyk, p. Małgorzacie i Danielowi Mamzerowskim, p. Barbarze i Rafałowi Wawrzacz,p. Barbarze Bocek i p.Sylwii Sochaczewskiej. Dziękujemy bardzo pani Wójt Gminy Istebna Łucji Michałek za wizytę w naszej szkole i podarowanie upominków dzieciom z oddziału przedszkolnego.

B. Dymarek