19 Lipiec 2021, 10:23

Liczba Pi to jedyna liczba, która doczekała się swojego święta! Data 14 marca nie jest przypadkowa, gdyż właśnie takie mamy pierwsze skojarzenia z liczbą Pi ( 3,14), a w USA zapisuje się tę datę właśnie jako 3.14.

Niestety w tym roku ze względu na pandemię i zdalne nauczanie nie mogliśmy w naszej szkole obchodzić należycie tego święta. Udało się przeprowadzić tylko jeden z konkursów, który polegał na najciekawszym przedstawieniu liczby Pi. Uczestnicy wywiązali się z niego wzorowo i trzeba przyznać,że poziom tej konkurencji jest z roku na rok coraz wyższy. A ocenie podlegały: samodzielność wykonanej pracy, pomysłowość, ogólne wrażenie artystyczne i estetyczne oraz zastosowane materiały.
Oto wyniki konkursu:

I miejsce - Dawid Bocek kl. 5
II miejsce - Kinga Legierska kl. 6
III miejsce - Tobiasz Marekwica kl. 5
wyróżnienie:
Anais Szalbót - Juroszek kl.5
Aleksandra Kobielusz kl. 8
Serdeczne podziękowania składam Panu Dyrektorowi i Radzie Rodziców za wsparcie finansowe oraz wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie.
Zwycięzcom gratuluję i zapraszam do kolejnych obchodów za rok, które miejmy nadzieję odbędą już bez żadnych przeszkód.
E. Goryczka