2 Sierpień 2021, 17:05

Anais Szalbót - Juroszek Finalistą IV Ogólnopolskiego Konkursu Kaligraficznego

Za nami kolejna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Kaligraficznego im. Janusza Korzeniowskiego. Przystąpili do niego uczniowie klas IV - VIII szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całej Polski.
Celem tego kilkuetapowego konkursu jest rozpowszechnianie sztuki kaligrafii oraz rozwijanie wrażliwości na piękno ojczystego języka. Zadanie konkursowe polegało na pięknym przepisaniu zadanego tekstu oraz ozdobienie tekstu iluminacjami, inicjałem lub bordiurą w ściśle określonym czasie. Prace uczniów na każdym etapie były oceniane według ustalonego, jednolitego modelu oceniania.
Duży sukces w tym konkursie odniosła Anais Szalbót - Juroszek, uczennica klasy V Szkoły Podstawowej nr 2 w Istebnej, która zakwalifikowała się do etapu ogólnopolskiego, w którym wzięło udział 81 uczestników. Dzięki swojej ciężkiej pracy i ogromnemu zaangażowaniu otrzymała tytuł Finalisty. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.