1 Wrzesień 2021, 21:47

SZCZEPIENIA - kampania informacyjna

W ramach  tygodnia informacyjnego w szkołach i placówkach przekazujemy Państwu materiał dotyczący szczepień opracowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji.
Pakiet edukacyjny:

film edukacyjny – uczniowie klas IV-VIII https://www.youtube.com/watch?v=G7FHQgzgMH8

Więcej informacji na temat akcji szczepień w szkole znajduje się na stronie internetowej:
Akcja informacyjna będzie kontynuowana od 1 do 7 września 2021 r.

Kolejny krok to zbieranie przez dyrektorów szkół kwestionariuszy ze zgodą od rodziców bądź opiekunów. Ten etap będzie trwał od 8 do 12 września br.

W trzecim tygodniu września (od 13 do 17 września) odbędzie się tzw. tydzień szczepień, podczas którego wszyscy chętni uczniowie będą mogli zaszczepić się przeciwko koronawirusowi.

Szczepienia będą organizowane przez szkoły i realizowane z wykorzystaniem istniejących punktów szczepień populacyjnych, powszechnych lub mobilnych.

Podczas szczepienia, oprócz profesjonalnej opieki lekarskiej, uczniom będą mogli towarzyszyć rodzice. Akcja szczepień w wybranym miejscu uzależniona zostanie od liczby chętnych. Odpowiednie służby medyczne będą w tej sprawie współpracowały z dyrektorami szkół i placówek.

W związku z pytaniami ze strony rodziców, informujemy:

Szczepienia uczniów są całkowicie dobrowolne. Uczniowie niezaszczepieni będą funkcjonować w szkole na identycznych zasadach jak zaszczepieni.