13 Październik 2021, 21:22

(…) Młody człowiek jest wrażliwy na prawdę, sprawiedliwość, piękno, na inne wartości duchowe.
Młody człowiek pragnie odnaleźć siebie samego, dlatego szuka, czasem burzliwie szuka,
prawdziwych wartości i ceni tych ludzi, którzy ich nauczają i według nich żyją. (…)

Szanowni Państwo,
Drodzy Nauczyciele, Wychowawcy, Pracownicy Oświaty,

z okazji Dnia Edukacji Narodowej pragnę podziękować Państwu za codzienną pracę nastawioną na pełny i harmonijny rozwój ucznia, inspirującą i zachęcającą do samodzielnych, głębszych poszukiwań. Dziękuję za zaangażowanie włożone w budowanie autorytetu nauczyciela, bliskiej relacji z uczniem, wspólnej przestrzeni spotkania.

Kształtowanie postaw, charakterów, poglądów młodych ludzi to praca tyleż odpowiedzialna, co przynosząca wiele radości. Dziękuję Państwu za pasję, z jaką oddajecie się swojej pracy, za ciągłą gotowość i mobilizację do podejmowania nowych wyzwań.

Wszystkim Państwu życzę wielu sukcesów, radości, satysfakcji i niesłabnącej wiary w niezwykłą wartość dydaktycznego spotkania z młodym człowiekiem.

Urszula Bauer
Śląski Kurator Oświaty

Nauczycielom, wychowawcom, pracownikom administracji i obsługi Szkoły Podstawowej nr 2 w Istebnej składam najserdeczniejsze życzenia i podziękowania za codzienny trud, poświęcenie i zaangażowanie w pracę z naszymi dziećmi

W zastępstwie dyrektora