2 Listopad 2021, 17:25

W tym roku udało się przeprowadzić wszystkie etapy związane z obchodami Święta Tabliczki Mnożenia. Tradycyjnie już tydzień wcześniej szkoła została przyozdobiona w kolorowe listki z działaniami tabliczki mnożenia, dzięki czemu uczniowie nawzajem mogli sprawdzać jej znajomość zasłaniając wyniki. Na korytarzu powstała gazetka informującao zbliżającym się wydarzeniu.

01.10.2021 r. wybrani egzaminatorzy sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia we wszystkich klasach w szkole. Uczniowie wykonywali obliczenia na wylosowanych niewielkich karteczkach z działaniami. W każdej klasie wyróżniono osobę, która najszybciej wykonała poprawne obliczenia, została ona klasowym mistrzem tabliczki mnożenia.

Największym zainteresowaniem cieszy się zawsze konkurs z wykorzystaniem Kart Grabowskiego, wyłaniający  "Mistrza Tabliczki Mnożenia". Uczniowie parami na czas dopasowywali działania do odpowiednich iloczynów. Taka rywalizacja wzbudza zwykle wiele emocji.

Wszyscy uczestnicy konkursów, jak również najmłodsi koledzy w szkole otrzymali słodki upominek, a zwycięzcy dodatkowo nagrody oraz pozytywne oceny z matematyki. Akcja cieszy się w szkole niesamowitym zainteresowaniem uczniów i już czekamy na kolejną edycję z nowymi pomysłami. W tym miejscu pragnę podziękować wszystkim uczniom, którzy tak licznie i chętnie uczestniczyli w konkursie, a tym samym ćwiczyli znajomość tabliczki mnożenia oraz Radzie Rodziców za ufundowanie słodkości i nagród.

A oto wyniki:

"Klasowy Mistrz Tabliczki Mnożenia":

Klasa III - Wojciech Kohut

Klasa IV - Ewelina Bocek

Klasa V - Adam Bury

Klasa VI - Dawid Bocek

Klasa VII - Gabriel Idziniak

Klasa VIII - Marek Bury

"Szkolny Mistrz Tabliczki Mnożenia"

I miejsce - Zuzanna Zowada i Aleksandra Kohut - kl. V ( czas: 0 min 49')

II miejsce - Alicja Słowik i Marlena Bocek - kl.VIII  (czas: 1 min 00' 09" )

III miejsce - Rafał Legierski i Gabriel Idziniak - kl. VII (czas: 1 min 00' 53")