7 Listopad 2021, 17:25

W dniach 5-6 października 2021 roku uczniowie z klasy 2. i 3. wyruszyli na dwudniowe warsztaty przyrodniczo – ekologiczne do Domu Wczasów Dziecięcych w Rajczy. Towarzyszyły nam duże emocje, bo dla niektórych był to pierwszy wyjazd z noclegiem bez opieki rodziców.

Po przyjeździe rozlokowaliśmy się w pokojach. O ile rozmieszczenie bagaży i powyciąganie wszelkich przywiezionych przytulanek i smakołyków poszło błyskawicznie , o tyle z ubieraniem pościeli nie było już tak łatwo. Gdy wszystko już było gotowe, zjedliśmy pyszny obiad i wymaszerowaliśmy z panią leśnik na wyprawę w góry. Pogoda była przepiękna, a opowieści pani przewodnik fascynujące, szczególnie, że na każdym postoju wyciągała ze swojego plecaka jakieś ciekawe pomoce. Trasa okazała się dość długa i wróciliśmy chwilę przed zapadnięciem zmroku. Na miejscu czekało już na nas ognisko, kiełbaski i przygotowane przez p. Asię wesołe zabawy integracyjne. Potem już tylko została toaleta wieczorna, wyciszające gry w pokojach,ciche czuwanie i udało się… wszyscy śpią!

Drugiego dnia powitał nas deszczowy poranek, ale to nie powód do nudy. Po śniadaniu i pakowaniu poszliśmy na zajęcia do świetlicy wyposażonej w różne gry, książki i gabloty z okazami przyrodniczymi. Potem uczestniczyliśmy w warsztatach z decoupage. Każdy zrobił sobie własnoręcznie piękną pamiątkę z pobytu, a niektórzy dla swoich bliskich.

W drodze powrotnej w autokarze panowała przyjemna cisza...chyba emocje opadły. Jednak wrażenia z pobytu z pewnością zostaną na długo. To był udany wyjazd integrujący!

Barbara Dymarek i Mirosława Haratyk