Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej w Istebnej

7 Listopad 2021, 17:36

Dzień Edukacji Narodowej oraz pasowanie na ucznia pierwszej klasy już na stałe połączyły się w naszej szkole w jedno święto, które odbywa się 14 października.

Na początku uroczystej akademii wysłuchaliśmy życzeń dla nauczycieli przygotowanych przez uczniów klasy 8. Później obejrzeliśmy zabawny program w wykonaniu uczniów klasy 5., przedstawiający lekcje języka polskiego, matematyki i biologii. Sporo śmiechu wywołały ukazane tam różne komiczne sytuacje i językowe potyczki.

Druga część programu należała już do klasy 1., która z wychowawczynią p.Danutą Szmigielską – Kawulok niecierpliwie oczekiwała na swój występ. Zanim jednak pokazali się na scenie, nastąpiło uroczyste wejście pocztu sztandarowego, który po raz drugi towarzyszy nam podczas tej ważnej uroczystości. Zarówno program przygotowany przez dzieci jak i dekoracja nawiązywały do polskiej symboliki narodowej. Uczniowie popisywali się wiedzą historyczną i geograficzną dotyczącą naszego kraju, znajomością zasad dobrego wychowania i piosenek, ale też i sprawnością fizyczną.

Wreszcie nastąpił najważniejszy moment, czyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły i pasowanie na ucznia, którego dokonała p. Iwona Legierska, z-ca dyrektora. Potem już tylko było wręczenie pamiątkowych dyplomów, drobiazgów oraz rogów obfitości, które ufundowali rodzice.

Na zakończenie, przedstawiciele Rady Rodziców złożyli życzenia wszystkim nauczycielom i obsłudze oraz pożegnali dwie pracownice, odchodzące na emeryturę p. Marię Legierską i p. Józefę Marekwicę. Gromkimi brawami podziękowaliśmy paniom za ich wieloletnią pracę w naszej szkole.

Dziękujemy rodzicom za pyszny tort, a uczniom za udział w występach.