21 Listopad 2021, 12:43

10.11.21r. Oddział przedszkolny i klasa I ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Istebnej udały się na wycieczkę do Istebnej.

Najpierw dzieci zapaliły znicze pod pomnikami poległych za Ojczyznę i wyrecytowały okolicznościowe wiersze. Potem odwiedziły Bibliotekę Gminną, do której zaprosiła nas p. Ela Polok na lekcję biblioteczną. Przedszkolaki i pierwszaki obejrzały księgozbiory i wysłuchały ciekawej bajki o piesku Marudku. Wszyscy otrzymali na pamiątkę zakładki do książki. Kolejnym punktem wycieczki był Gminny Ośrodek Kultury i piękna wystawa rękodzieła twórców z gminy Istebna. P. Oliwia Szotkowska oprowadziła po niej dzieci i ciekawie opowiedziała o tradycjach związanych z naszym regionem oraz rodzajach rzemiosła artystycznego. Na koniec dzieci zabezpieczone w odpowiednie ubrania odblaskowe, do Leśnego Ośrodka Edukacji Ekologicznej. Tam spotkały się z p. Zbigniewem Vasiną, który przedstawił im walory przyrodnicze i geograficzne naszych beskidzkich lasów. Dzieci mogły zobaczyć, a nawet dotknąć niektóre eksponaty z wystawy prezentującej faunę i florę naszego regionu. Zwieńczeniem wycieczki było spotkanie z artystką p. Iwoną Konarzewską, która opowiedziała o swojej szkółce malarskiej i podarowała każdemu upominek. Uczniowie pełni wrażeń wrócili busem do szkoły.