2 Czerwiec 2022, 20:03

Seans w kinie i wizyta w „Naukotechnice" – Beskidzkim Centrum Nauki w Świnnej

To było to! Wycieczka z realizacją najważniejszych celów, jakie chcą zwykle osiągnąć nauczyciele.
Seans w kinie, na właśnie, ale jaki? Mądry, wzruszający, zabawny, z dobrą obsadą, puentą i koniecznie szczęśliwym zakończeniem. Taki, co to śmieszy, bawi, uczy, wzrusza. Śmiało mogę zachęcić wszystkie dzieci i rodziców, jeżeli zobaczycie tytuł polskiego filmu „Za duży na bajki" – to nie bójcie się straty czasu!
Wizyta w „Naukotechnice" – Beskidzkim Centrum Nauki w Świnnej. Małe miasteczko, zwykły budynek OSP a tyle wrażeń. Pokaz naukowy dotyczący eksperymentów z azotem, to nie wykład, ani projekcja. To żywy kontakt z nauką, namacalne doświadczenia i mnóstwo zabawy a czasem
i trochę strachu, czy aby na pewno nic się nie stanie. Potem absorbujące warsztaty polegające na samodzielnym rozpoznawaniu i wyszukiwaniu różnych kamieni na podstawie opisów i zdjęć. Efektem jest mini- album z naklejonymi kawałkami kruszców, który można było zabrać na pamiątkę.
A pomiędzy jednym wydarzeniem a drugim, trochę czasu spędzonego na świeżym powietrzu na niewielkim placu zabaw położonym obok strażnicy. I wreszcie powrót do domu z głową pełną wrażeń, które mam nadzieję zostaną tam na długo.

B. Dymarek