28 Czerwiec 2022, 19:09

Zakończenie roku szkolnego i pożegnanie kl.8

24 czerwca pożegnaliśmy rok szkolny 2021/2022. Rozpoczęliśmy mszą świętą w kościele pw. św. Józefa na Mlaskawce o godz. 8.00. Następnie przeszliśmy ze sztandarem do budynku szkoły. Po przekazaniu sztandaru przyszłej klasie VIII, odśpiewaliśmy hymn państwowy, po czym obecna klasa VIII zatańczyła uroczystego poloneza. Taniec był wykonany doskonale, co było efektem wielodniowych prób klasy wraz z panią Amelią Jałowiczor.

Wszyscy zebrani przeszli do auli, aby wziąć udział w rozdaniu świadectw i obejrzeć program artystyczny klas VII i VIII. Zaczęto jednak od wyróżnienia najlepszych uczniów, rozdaniu świadectw z czerwonym paskiem oraz nagród dla uczniów i listów gratulacyjnych dla rodziców. Pani dyrektor Iwona Legierska wręczyła VIII klasie dyplomy ukończenia szkoły.
Po tym klasa VII przygotowana przez panią Natalią Muchę pożegnała opuszczających szkołę uczniów w humorystyczny sposób. Najpierw przedstawili, grając na scenie, sylwetki ósmoklasistów opatrzone fraszkami opisującymi każdego z absolwentów.
Potem dla klasy VIII zaśpiewała wychowawczyniklasy VII wraz
z absolwentką Michaliną Haratyk. Po piosence odbył się quiz, który poprowadził Filip Niwczyk z klasy VII, a do gry zaprosił 2 przedstawicieli 8. klasy oraz 2 nauczycieli tam uczących. Śmiechu było co niemiara. Na koniec Gabrysia Małyjurek odczytała wiersz Andrzeja Dragona pt. „Klasa siódma żegna ósmą”. Ósmoklasiści dostali na pamiątkę kubki ze zdjęciem swojej całej klasy oraz zbiór fraszek o nich samych.

Klasa VIII również w humorystyczny sposób pożegnała się ze szkołą. Pod przewodnictwem pani Małgorzaty Pawlusińskiej przedstawiła montaż słowno-muzyczny. Ponadto, mogliśmy zobaczyć w ich wykonaniu scenki kabaretowe przedstawiające poszczególne lekcje
i nauczycieli, którzy uczyli ich przez 8 lat pobytu w szkole na Zaolziu. A gdy wreszcie wybrzmiała upragniona piosenka „To już jest koniec”, uczniowie rozeszli się do klas wraz
z wychowawcami po odbiór świadectw.

Życzymy wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły odpoczynku, abyśmy znowu spotkali się we wrześniu z nowymi siłami!

Natalia Mucha