15 Lipiec 2022, 10:17

Relacja z półkolonii

Po raz drugi w naszej gminie udało się zorganizować półkolonie letnie dla dzieci ze szkół podstawowych Trójwsi. W Szkole Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Istebnej zajęcia dla dzieci odbywały się od 4 do 8 lipca.
W pierwszym dniu zorganizowałyśmy piknik nad rzeką Olzą, w czasie którego uczestnicy brali udział w zabawach plastyczno-technicznych oraz oraz sportowych. Dzieci malowały kamienie o ciekawych kształtach, wykonały tratwy z bambusowych patyczków, jednak największą atrakcją było pluskanie się w wodzie.
Kolejnego dnia zwiedzaliśmy naszą piękną Trójwieś. Dzięki uprzejmości pani Oliwii Szotkowskiej z Gminnego Ośrodka Kultury w Istebnej dzieci poznały historię istebnieńskiego kościoła pod wezwaniem Dobrego Pasterza oraz postacie artystów Jana Wałacha i Ludwika Konarzewskiego, którzy wykonali polichromie w kościele. Następnie uczestnicy półkolonii odwiedzili Gminny Ośrodek Kultury. Kolejnym punktem dnia było zwiedzanie Muzeum na Grapie i warsztaty w zdobieniu płóciennych toreb stemplami z motywem haftu krzyżykowego. Trzeci dzień upłyną na zajęciach artstyczno-sportowych. Dzieci brały udział w zabawach integracyjnych z chustą animacyjną, potem odbyły się warsztaty plastyczne w zdobieniu drewnianych zakładek metodą decoupage. Następnie półkoloniści rozegrali mecze piłki nożnej i uczestniczyli w zabawach sportowych. W kolejnej części dnia dzieci wróciły do pędzli i farb malując na rozciągniętym streczu niezwykłe obrazy. W czwartek wyruszyliśmy pieszo do kompleksu Zagroń w Istebnej. Tam spędziliśmy wspaniały czas na kąpieli i zabawach w basenie. Po intensywnym wysiłku ze smakiem zjedliśmy pyszną pizzę. Dzień ostatni półkolonii dzieci rozpoczęły od zabaw muzyczno-ruchowych na boisku szkolnym. Następnie pan Dominik Niemczyk z Nadleśnictwa Wisła wygłosił bardzo ciekawą prelekcję na temat życia i zwyczajów pszczół. Dzieci mogły spróbować pysznego miodu i wykonać ramki do uli. Później odbyły się wyścigi w stroju nietypowym. Ostatnie chwile naszych półkolonii upłynęły na wspólnych grach i zabawach sportowych. Na zakończenie dzieci otrzymały drobne upominki i pamiątkowe dyplomy.
Dziękujemy:
Pani Łucji Michałek Wójt Gminy Istebna za pomysł i inicjatywę zorganizowania półkolonii
Gminie Istebna za sfinansowanie całości
Centrum Usług Wspólnych za rozliczanie półklonii
dyrektorom pani Iwonie Legierskiej i panu Bogdanowi Ligockiemu za zaangażowanie i wszechstronne wsparcie w każdej sprawie
obsłudze szkoły za przygotowane posiłków
rodzicom za pomoc i zaufanie, a dzieciom za ich radość i uśmiechnięte buzie

Dziękujemy i życzymy słonecznych wakacji
Mirosława Haratyk i Edyta Kukuczka