11 Październik 2022, 20:10

Po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

06.10.2021 r. w każdej klasie został przeprowadzony mini konkurs polegający na sprawdzeniu znajomość tabliczki mnożenia. Uczniowie wykonywali obliczenia na wylosowanych niewielkich karteczkach z działaniami. W każdej klasie wyróżniono osobę, która najszybciej wykonała poprawne obliczenia, została ona klasowym mistrzem tabliczki mnożenia.

Największym zainteresowaniem jak co roku cieszy się konkurs z wykorzystaniem Kart Grabowskiego, wyłaniający  "Mistrza Tabliczki Mnożenia". Uczniowie parami na czas dopasowywali działania do odpowiednich iloczynów. Taka rywalizacja wzbudza zwykle wiele emocji.

Wszyscy uczestnicy konkursów, jak również najmłodsi koledzy w szkole otrzymali słodki upominek, a zwycięzcy dodatkowo pozytywne oceny z matematyki. Akcja cieszy się w szkole niesamowitym zainteresowaniem uczniów i już czekamy na kolejną edycję z nowymi pomysłami. W tym miejscu pragnę podziękować wszystkim uczniom, którzy tak licznie i chętnie uczestniczyli w konkursie, a tym samym ćwiczyli znajomość tabliczki mnożenia oraz Radzie Rodziców za ufundowanie słodkości.

A oto wyniki:

"Klasowy Mistrz Tabliczki Mnożenia":

Klasa IV - Tomasz Dziewior

Klasa V - Dominika Legierska

Klasa VI - Aleksandra Kohut

Klasa VII - Szymon Waszut

Klasa VIII - Gabriel Idziniak

"Szkolny Mistrz Tabliczki Mnożenia" - karty Grabowskiego

I miejsce - Gabriel Idziniak i Adam Zowada  - kl. VIII ( czas: 0 min 31')

II miejsce - Jonasz Legierski i Tobiasz Marekwica - kl.VII  (czas: 0 min 46')

III miejsce - Maja Słowik i Ewelina Bocek - kl. V (czas: 0 min 55')

Elżbieta Goryczka