2 Grudzień 2022, 17:46

Base Camp Istebna - Park Linowy, Paintball, Gry Integracyjne oraz Hotel Złoty Groń Resort & Spa

6 listopada 2022 uczniowie kl. 7 i kl. 8  zwiedzili dwa zakłady pracy Gminy Istebna w ramach doradztwa zawodowego. Wycieczka miała na celu poznawanie zawodów i rodzaju wykonywanej pracy.

Zajęcia organizowane są w ramach projektu Młodzi Aktywni w Regionie, który realizowany jest pod patronatem Stowarzyszenia Trójwieś Razem.

Uczniowie dowiedzieli się jak wygląda dzień z życia m.in.instruktora i  menadżera w Base Camp Istebna - Park Linowy, Paintball, Gry Integracyjne oraz mieli możliwość skorzystania z atrakcji parku.
W Hotelu Złoty Groń Resort & Spa poznali pracę recepcjonistki, menadżera, pracownika SPA, kuchni. Wizyta zakończyła się na rozwiązywaniu hotelowego questu, a nagrodą był wspólny poczęstunek oraz upominki dla uczestników wycieczki.
Dziękujemy za zaproszenie!!! Taka forma zajęć tj.wycieczek zawodoznawczych, gdzie organizowane są spotkania z przedstawicielami instytucji rynku pracy oraz z przedstawicielami zawodów pomoże w przygotowaniu uczniów do odpowiedzialnego planowania kariery i podejmowania przy wsparciu doradczym decyzji edukacyjnych i zawodowych uwzględniających znajomość własnych zasobów oraz umożliwi pozyskanie informacji na temat rynku pracy, co jest celem doradztwa zawodowego w klasach VII–VIII szkoły podstawowej.
I.Legierska