2 Grudzień 2022, 18:24

VIII i IX spotkanie z historią za nami

W dniach 27.10.2022 oraz 01.12.2022 uczniowie kl. 7 i 8 skorzystali z zaproszenia Wójta Gminy Istebna - Pani Łucji Michałek-Chudeckiej i licznie przybyli na kolejne lekcje historii.
VIII SPOTKANIE Z HISTORIĄ to przejmująca opowieść o dzielnej sanitariuszce i łączniczce Danucie Siedzikównej pseud. Inka z V Brygady Wileńskiej AK mjr. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki", ukazana w dramacie dokumentalnym Wojciecha Tomczyka "Inka 1946".
Na IX SPOTKANIU Z HISTORIĄ  uczniowie mieli możliwość poznania tematyki wojny polsko – czechosłowackiej toczonej w roku 1919 o tereny Śląska Cieszyńskiego, którą w interesujący sposób przekazał historyk z Uniwersytetu Śląckiego w Katowicach - Pan Daniel Korbel.