19 Grudzień 2022, 19:13

Kolędowanie 21.12.2022 r.

21 grudnia rozpoczęliśmy przerwę świąteczną szkolnymi jasełkami i koncertem kolęd w wykonaniu naszych uczniów. Chcieliśmy nimi wprowadzić wszystkich w nastrój Bożego Narodzenia oraz pokazać, jakie talenty, mniejsze lub większe, kryją się w naszej szkole.
Zapraszamy na relację filmową z kolędowania:

Najpierw w inscenizacji jasełek wystąpiły dzieci z młodszych klas (0,1,2,4), przygotowane przez panie  Edytę Kukuczkę i Barbarę Dymarek. Innowacją był wpleciony w jasełka wzruszający taniec dzieci z lampionami. Następnie odbył się minikoncert świąteczny, w którym można było usłyszeć śpiewające i grające dzieci ze wszystkich klas, które wspomagał na gitarze pan Piotr Kohut, a którym akompaniowała na keyboardzie pani Natalia Mucha. Dzieci, poczynając od najmłodszych do najstarszych, wykonały różne świąteczne utwory: ballady, kolędy, pastorałki, a na koniec wszyscy zaśpiewali „Wśród nocnej ciszy” oraz „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, a połaźnicy złożyli życzenia. Pan dyrektor Bogdan Ligocki podsumował występy, przypominając, co jest istotą Świąt Bożego Narodzenia.

Nad całością koncertu czuwała pani Natalia Mucha, która przygotowywała uczniów do występów - ćwiczyła z dziećmi grę na skrzypcach oraz uczyła kolęd i pastorałek. Dziękujemy za piękny koncert!

…………………………………………….

Całość uwiecznił szkolną kamerą Filip Niwczyk, a nagranie wideo z występów pojawi się na stronie szkoły po przerwie świątecznej.