14 Marzec 2023, 19:53

Zimowa Spartakiada na Złotym Groniu 2023

14 marca br. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Istebnej Zaolziu brali udział w Zimowej Spartakiadzie na terenie wyciągu „Złoty Groń". Udało się wskoczyć w dobrą aurę pomiędzy marcowe dni kapryśnej pogody i na sportowo pożegnać zimę.
Po przywitaniu przez p. dyrektora Bogdana Ligockiego oraz Pingwinka Skizusia – maskotki całej imprezy, główni organizatorzy tj. p.Amelia Jałowiczor i p.Wojciech Małyjurek przeprowadzili krótką rozgrzewkę. Następnie uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy. Zdecydowana większość jeździła na nartach i po „próbnym teście" na małym wyciągu, szusowali już po stoku. Chętni mogli uczestniczyć w slalomie narciarskim na czas. Pozostali pod opieką innych nauczycieli brali udział w przygotowanych zabawach np. rzut do celu, układanie tangramu, „napad na saneczkowy pociąg", wyścigi w parach na nartach, zabawa z team balance. Najmłodsi skrzętnie korzystali z pontonowej karuzeli oraz tunelu, którym mogli wyjechać przy zjazdach na sankach. Po czterech godzinach na świeżym powietrzu pieczone kiełbaski znikały błyskawicznie a ciepła herbata przyjemnie rozgrzewała. Na zakończenie odbyło się ogłoszenie wyników ze zjazdu slalomem i rozdanie pamiątkowych dyplomów.
Bardzo dziękujemy właścicielom wyciągu narciarskiego „Złoty Groń" za umożliwienie bezpłatnego korzystania z wszystkich atrakcji.
Dziękujemy Szkole Narciarskiej „Skizy" z Istebnej za wypożyczenie sprzętu narciarskiego oraz Szkole Narciarskiej „X – Training" z Wisły za udostępnienie nam rekwizytów do zabaw na śniegu.
Serdeczne podziękowania także dla fotografa p.Michała Kuźmy oraz p.Heleny Legierskiej za przygotowanie posiłku.
Rodzicom dziękujemy za aktywną pomoc przy transporcie i opiece nad uczniami: p.Janinie Orzech, p.Annie Kaczmarzyk, p.Urszuli Legierskiej, p. Małgorzacie Mamzerowskiej, p.Markowi Dziewior i p.Jarosławowi Dymarek.
B. Dymarek
A oto wyniki slalomowych zjazdów:

Slalom w młodszej grupie:

1.Marta Krężelok kl.1
2.Julia Marekwica kl.2