24 Marzec 2023, 19:22

Szkolny Konkurs Recytatorski 2023

22 marca w naszej szkole odbył się, jak co roku, Szkolny Konkurs Recytatorski. I tym razem tę liczniejszą grupę stanowili uczniowie zerówki i klas 1-3.
Najmłodsi mieli trochę łatwiej, bo nie obowiązywała ich nauka fragmentu prozy. Wymaga ona więcej ćwiczeń, niż poezja, ale pokazuje nam zdolności ucznia do właściwego interpretowania tekstu literackiego. I choć niestety nie wszyscy zostali nagrodzeni, widać było zaangażowanie z jakim się przygotowali. Grupa starsza już nie była tak licznie reprezentowana. Jednak, jak pisała p. Wisława Szymborska( której rok obecnie obchodzimy) w wierszu „ Niektórzy lubią poezję" : „Niektórzy – czyli nie wszyscy. Nawet nie większość wszystkich, ale mniejszość." Dobrze,że jeszcze wciąż są ci,co lubią i dla nich właśnie jest ten dzień.

A oto wyniki tegorocznego konkursu:

grupa młodsza
1. miejsce Milena Niwczyk kl.0