12 Kwiecień 2023, 11:36

Targi edukacyjne

Tradycyjnie, już po raz 16, w budynku Szkoły Podstawowej
Nr 1 w Istebnej zorganizowano TARGI EDUKACYJNE. Tegoroczna prezentacja szkół ponadpodstawowych odbyła się 3 kwietnia 2023r. w hali sportowej i była przygotowana dla ósmoklasistów z Istebnej, Koniakowa
i Jaworzynki.
Przyszli absolwenci i ich rodzice mieli okazję spotkać
się z przedstawicielami wielu szkół średnich. Uczniowie mogli nie tylko zapoznać się z kierunkami jakie oferuje dana szkoła, ale też porozmawiać
ze swoimi starszymi kolegami, z nauczycielami i dowiedzieć się, jak nauka
w danej szkole przebiega, jakie są przedmioty w liceach, technikach
i szkołach branżowych. Każda placówka posiadała swoje stanowisko
z ulotkami, plakatami i broszurami dla młodzieży. Goście prezentowali się również ze strony praktycznej. Pokazy sztuk walki, kelnerski savoir-vivre, musztry zawodowej, to tylko kilka przykładów, jak ciekawa dziś może być nauka.
W tym roku w targach wzięło udział prawie 20 szkół ponadpodstawowych. Większość z nich to placówki z naszego powiatu. Dodatkowo przyjechały także szkoły z Bielska Białej, Brynku, Oświęcimia, Szczyrku i Pszczyny.
Chcemy podziękować wszystkim, którzy włączyli się w pomoc przy organizowaniu tego wydarzenia. Mamy nadzieję, że tego dnia każdy ósmoklasista znalazł ciekawą propozycję dla siebie na dalsze lata nauki.

Organizatorzy : Magdalena Marek i Sławomira Patyk