Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej w Istebnej

2 Grudzień 2022, 17:46 | Brak komentarzy »

Base Camp Istebna - Park Linowy, Paintball, Gry Integracyjne oraz Hotel Złoty Groń Resort & Spa

6 listopada 2022 uczniowie kl. 7 i kl. 8  zwiedzili dwa zakłady pracy Gminy Istebna w ramach doradztwa zawodowego. Wycieczka miała na celu poznawanie zawodów i rodzaju wykonywanej pracy.

Zajęcia organizowane są w ramach projektu Młodzi Aktywni w Regionie, który realizowany jest pod patronatem Stowarzyszenia Trójwieś Razem.

13 Listopad 2022, 17:56 | Brak komentarzy »

13 Listopad 2022, 17:39 | Brak komentarzy »

Udział w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu"

10 listopada o symbolicznej godzinie 11:11 wszyscy uczniowie kl.1-8 oraz oddziału przedszkolnego wraz z nauczycielami wspólne odśpiewali hymn narodowy.
Do udziału w akcji zaprosiliśmy podopiecznych OREW-u z Istebnej. Następnie uczniowie zaśpiewali kilka piosenek żołnierskich.
Kolejnego dnia uczniowie wzięli udział w Gminnych Obchodach Święta Niepodległości - złożyli wiązanki i znicze pod pomnikami poległych żołnierzy, uczestniczyli we mszy św. w intencji ojczyzny oraz wzięli udział w Koncercie Pieśni Patriotycznych.

8 Listopad 2022, 20:04 | Brak komentarzy »
ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU w obchodach Święta Niepodległości 11 listopada w Gminie Istebna.
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE ZNAJDUJĄ SIĘ NA PLAKACIE:

24 Październik 2022, 20:45 | Brak komentarzy »
Goście wraz z dziećmi SP2 Istebna

24.10.2022 - otwarcie stołówki w ramach modułu 3 wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu" dotyczącego wspierania w latach 2019-2023 organów prowadzących publiczne szkoły podstawowe w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki przez organizację stołówek i miejsc spożywania posiłków.

22 Październik 2022, 16:17 | Brak komentarzy »

Żywa lekcja biologii w kl.0-8
W czasie zajęć uczniowie mieli okazję wysłuchać ciekawych opowieści pana Andrzeja Pająka o nawykach żywieniowych, upodobaniach i parametrach gadów zarówno tych egzotycznych, jak i rodzimych.

22 Październik 2022, 16:08 | Brak komentarzy »

Dzień Pieczonego Ziemniaka

Wreszcie doczekaliśmy się złotej, polskiej jesieni. Dla nas górali ta pora roku, to nie tylko piękne krajobrazy, ale także czas intensywnych zbiorów. 10 października uczniowie z klas 0 – 3 wybrali się na jesienny spacer połączony z akcją zbierania ziemniaków.

14 Październik 2022, 16:34 | Brak komentarzy »
Uczniowie kl.I

Pasowanie na ucznia - 14.10.2022

14 Październik 2022, 15:50 | Brak komentarzy »
Piękny bukiet od dzieci z kl.5

Dzień Edukacji Narodowej, potocznie zwany Dniem Nauczyciela, jak co roku, przypada 14 października
W szkole odbyła się uroczysta akademia, na której członkowie samorządu szkolnego złożyli życzenia nauczycielom i pracownikom obsługi, a w drugiej części uroczystości uczniowie kl. I zostali pasowani na ucznia.

11 Październik 2022, 20:10 | Brak komentarzy »

Po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

06.10.2021 r. w każdej klasie został przeprowadzony mini konkurs polegający na sprawdzeniu znajomość tabliczki mnożenia. Uczniowie wykonywali obliczenia na wylosowanych niewielkich karteczkach z działaniami. W każdej klasie wyróżniono osobę, która najszybciej wykonała poprawne obliczenia, została ona klasowym mistrzem tabliczki mnożenia.

11 Październik 2022, 19:56 | Brak komentarzy »

9 Październik 2022, 00:10 | Brak komentarzy »

Wycieczka do Wrocławia w dniach 04.10.2022-05.10.2022

Czworo uczniów kl.7 wzięło udział w dwudniowej wycieczce zorganizowanej przez Wójta Gminy Istebna - p.Łucję Michałek-Chudecką.
Wycieczka była nagrodą dla uczniów osiągających wysokie wyniki w nauce.
GRATULUJEMY uczniom i DZIĘKUJEMY Pani Wójt za możliwość udziału!!!

Wyjazd sfinansowany został ze środków Gminy Istebna.

Więcej informacji na facebooku Gminy Istebna

8 Październik 2022, 23:26 | Brak komentarzy »

Zbiórka w dniach 25.10.2022r do 26.10.2022r.
Miejsce zbiórki - plac przy kotłowni.

Po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do akcji „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci". Jest to projekt ekologiczny i edukacyjny, którego celem jest zachęcenie dzieci i młodzieży w wieku szkolnym do promowania zachowań proekologicznych oraz ponoszenia świadomości ekologicznej na temat szkodliwości składowania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

8 Październik 2022, 23:19 | Brak komentarzy »

Dzień Chłopaka - 30.09.2022

Samodząd szkolny przygotował niespodzianki dla chłopaków - słodki upominek z życzeniami. Dziewczynki w każdej klasie oprócz pomysłowych prezentów dla chłopaków zadbały też o zabawy, które urozmaiciły chłopakom ten szczególny dzień.

25 Wrzesień 2022, 19:56 | Brak komentarzy »

W Szkole Podstawowej nr 2 w Istebnej odbyły się konkursy historyczne i plastyczne pn. "Ku pamięci kpt. Gazurka oraz Żwirki i Wigury " pod patronatem Wójta Gminy Istebna.

Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu po obejrzeniu filmu o lotnikach: Żwirce i Wigurze. W części plastyczne uczniowie wykonywali plakaty ku pamięci lotników. Zwycięzców wyłoniono na podstawie najlepiej rozwiązanego tekstu i najciekawszego plakatu.
Główne nagrody przyznano:
  1. Zofia Dziwior