Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej w Istebnej

9 Listopad 2021, 21:45 | Brak komentarzy »

Wójt Gminy Istebna zaprasza wszystkich Mieszkańców i Gości do udziału w PIKNIKU WOJSKOWYM Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
ISTEBNA 11 LISTOPADA 2021 r.

8 Listopad 2021, 20:19 | Brak komentarzy »
Piękna to środa 27 października była
Słoneczna ciepła i miła.
Każdy rano wcześnie wstał
I na zbiórkę „dyla" dał.
Kiedy Panie odliczyły
I w autobusie dzieci usadziły
Koła kręcić się zaczęły
Do Wieliczki popędziły.

7 Listopad 2021, 17:36 | Brak komentarzy »

Dzień Edukacji Narodowej oraz pasowanie na ucznia pierwszej klasy już na stałe połączyły się w naszej szkole w jedno święto, które odbywa się 14 października.

7 Listopad 2021, 17:25 | Brak komentarzy »

W dniach 5-6 października 2021 roku uczniowie z klasy 2. i 3. wyruszyli na dwudniowe warsztaty przyrodniczo – ekologiczne do Domu Wczasów Dziecięcych w Rajczy. Towarzyszyły nam duże emocje, bo dla niektórych był to pierwszy wyjazd z noclegiem bez opieki rodziców.

2 Listopad 2021, 19:39 | Brak komentarzy »

Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży

Ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada br. zastąpiona będzie telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

2 Listopad 2021, 17:25 | Brak komentarzy »

W tym roku udało się przeprowadzić wszystkie etapy związane z obchodami Święta Tabliczki Mnożenia. Tradycyjnie już tydzień wcześniej szkoła została przyozdobiona w kolorowe listki z działaniami tabliczki mnożenia, dzięki czemu uczniowie nawzajem mogli sprawdzać jej znajomość zasłaniając wyniki. Na korytarzu powstała gazetka informującao zbliżającym się wydarzeniu.

27 Październik 2021, 19:11 | Brak komentarzy »
Klasy 2 i 3 korzystając z pięknej jesiennej pogody wyruszyły na ścieżkę przyrodniczą nad Olzą.
Najpierw obserwowaliśmy uważnie jesienne zmiany w przyrodzie oraz poznawaliśmy informacje zawarte na leśnych tablicach dydaktycznych. Potem zamieniliśmy się w artystów i rysowaliśmy leśny krajobraz. Nauka w terenie daje dużo radości i doskonale integruje grupę.

13 Październik 2021, 21:22 | Brak komentarzy »

(…) Młody człowiek jest wrażliwy na prawdę, sprawiedliwość, piękno, na inne wartości duchowe.
Młody człowiek pragnie odnaleźć siebie samego, dlatego szuka, czasem burzliwie szuka,
prawdziwych wartości i ceni tych ludzi, którzy ich nauczają i według nich żyją. (…)

Szanowni Państwo,
Drodzy Nauczyciele, Wychowawcy, Pracownicy Oświaty,

z okazji Dnia Edukacji Narodowej pragnę podziękować Państwu za codzienną pracę nastawioną na pełny i harmonijny rozwój ucznia, inspirującą i zachęcającą do samodzielnych, głębszych poszukiwań. Dziękuję za zaangażowanie włożone w budowanie autorytetu nauczyciela, bliskiej relacji z uczniem, wspólnej przestrzeni spotkania.

Kształtowanie postaw, charakterów, poglądów młodych ludzi to praca tyleż odpowiedzialna, co przynosząca wiele radości. Dziękuję Państwu za pasję, z jaką oddajecie się swojej pracy, za ciągłą gotowość i mobilizację do podejmowania nowych wyzwań.

Wszystkim Państwu życzę wielu sukcesów, radości, satysfakcji i niesłabnącej wiary w niezwykłą wartość dydaktycznego spotkania z młodym człowiekiem.

Urszula Bauer
Śląski Kurator Oświaty

Nauczycielom, wychowawcom, pracownikom administracji i obsługi Szkoły Podstawowej nr 2 w Istebnej składam najserdeczniejsze życzenia i podziękowania za codzienny trud, poświęcenie i zaangażowanie w pracę z naszymi dziećmi

W zastępstwie dyrektora
Iwona Legierska

13 Październik 2021, 21:13 | Brak komentarzy »

5 Październik 2021, 21:30 | Brak komentarzy »

Akcja – integracja w kl.5

Uczniowie klasy 5 dwa kolejne piątkowe popołudnia spędzili razem korzystając z uroków złotej polskiej jesieni.

5 Październik 2021, 10:26 | Brak komentarzy »
Dziękujemy Radzie Rodziców za zakupienie stojaka na rowery dla dzieci.
Już pierwszego dnia stojak został wykorzystany w 100%

4 Październik 2021, 09:01 | Brak komentarzy »
W piątek 24 września odbyło się spotkanie dzieci z klas 0-3 z przedstawicielem państwowej straży pożarnej i jednocześnie członkiem OSP - panem Łukaszem Łupieżowiec.

1 Październik 2021, 13:25 | Brak komentarzy »

Otwarcie nowej pracowni biologiczno-chemicznej
Właśnie taką nazwę wymyśliła p. Anna Dziewior przygotowując projekt zielonej pracowni dla naszej szkoły
do konkursu pt. „Zielona Pracownia_Projekt'2021" organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Tym ciekawym planem udało się pokonać konkurencję i tym samym pozyskać fundusze na jego realizację. I choć od projektu do otwarcia pracowni była dość długa i pracowita droga, którą p. Anna dzielnie pokonała poświęcając swój wolny czas - to efekt końcowy jest naprawdę unikatowy.

30 Wrzesień 2021, 19:30 | Brak komentarzy »

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły biorą udział w projekcie „Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie – 13 GRUDNIA 1981 – PAMIĘTAMY!". Głównym celem projektu jest przygotowanie dzieci i młodzieży do świadomego przeżywania 40. rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego.

30 Wrzesień 2021, 18:59 | Brak komentarzy »