13 Lipiec 2021, 13:52

Zakończenie roku szkolnego odbyło się w naszej szkole bardzo uroczyście, z podziałem na dwie, a właściwie trzy osobne akademie.
We wtorek 22 czerwca młodsi uczniowie pożegnali kl.8, w środę 23 czerwca ósma klasa żegnała się ze szkołą,
a 25 czerwca odbyło się ostateczne zakończenie roku szkolnego 2020/2021.

Już we wtorek 22 czerwca powitała nas na scenie klasa zerowa ze swoją piosenką o Zuzi oraz klasa 1 z inscenizacją wiersza „Leń”, a zaraz po nich klasa druga i trzecia wprowadziły wszystkich w wakacyjny nastrój śpiewając stary szlagier„ Lato czeka”. Klasa siódma natomiast pożegnała absolwentów programem, na który złożyły się zabawne inscenizacje bajek przedstawiane kiedyś przez kabaret „Potem” jako „Bajki dla potłuczonych”. Wśród postaci pojawili się m.in. kapryśna Calineczka, Księżniczka z wieży, Rycerz Bolko z Sierocińca, Piękna zamieniona w Bestię . Kiedyś krótkie, zabawne historyjki nazywaliśmy skeczami, dziś może młodzież zmieniłaby nazwę na bardziej podobną do tik- toka. Dość,że na sali było mnóstwo śmiechu a występujący nie dali się tremie. Z podziwem patrzyliśmy, jak radzą sobie z odegraniem poszczególnych ról, bo przecież tak mało czasu mieli na ich wyćwiczenie. Muzycznym podkładem do całości zajęła się p. Natalia Mucha.

Następnego dnia uroczystość miała już poważniejszy charakter. Tym razem to ósma klasa żegnała się ze szkołą. Program składał się z poetycko – muzycznego montażu o przemijaniu, nowej drodze i cennych wartościach,o których w życiu warto pamiętać. Przemijający czas symbolizowała tarcza zegara i napis na scenie, wykonane przez p. Magdalenę Krężelok. Podkładem muzycznym zajęła się p. Edyta Kukuczka. Uczniowie żegnając się wręczyli nauczycielom symboliczną różę a klasa siódma obdarowała swoich odchodzących kolegów drobnymi upominkami. Dziękujemy p. Ewie Czulak za ogromne zaangażowanie w przygotowanie tych akademii . Dzięki jej pracy i pomocy p. Iwony Bogdał mogliśmy zobaczyć prawdziwie aktorskie wystąpienia naszych uczniów.

Wreszcie 25 czerwca odbyło się ostateczne zakończenie roku szkolnego 2020/2021. Poprzedziła je uroczysta Msza św. w kościele na Mlaskawce, skąd mieliśmy okazję pierwszy raz przejść klasami za pocztem sztandarowym do budynku szkoły. Na sali, w obecności dyrektora szkoły p. B.Ligockiego odbyło się przekazanie sztandaru nowym reprezentantom, trojgu uczniom z klasy siódmej: Alicji Słowik, Michalinie Haratyk i Wojciechowi Bockowi. To oni w następnym roku szkolnym, będą pełnili honory nowego pocztu sztandarowego. Później zostały rozdane świadectwa z wyróżnieniem i przygotowane przez wychowawców nagrody. Następnie zabrał głos p. Dyrektor podsumowując mijający, niełatwy dla wszystkich rok szkolny i życząc udanych oraz bezpiecznych wakacji. W imieniu wszystkich uczniów, przewodnicząca samorządu uczniowskiego - Aleksandra Kobielusz, pożegnała p. Janinę Orzech, która zakończyła w tym roku pracę w naszej szkole. Do pożegnania włączyli się także przedstawiciele Rady Rodziców : p. Irena Słowik i Bogusława Bocek, dziękując za wieloletnią współpracę. Na zakończenie uczniowie rozeszli się z wychowawcami do sal lekcyjnych, aby otrzymać swoje świadectwa ukończenia i „odfrunąć” na wyczekiwane wakacje.

Życzę wszystkim miłego wypoczynku!
B.Dymarek