4 Październik 2021, 09:01
W piątek 24 września odbyło się spotkanie dzieci z klas 0-3 z przedstawicielem państwowej straży pożarnej i jednocześnie członkiem OSP - panem Łukaszem Łupieżowiec.

Najpierw oglądaliśmy wóz bojowy i cały sprzęt jakim dysponuje jednostka OSP Zaolzie. Poznaliśmy fachowe nazwy różnych narzędzi i ich przeznaczenie. Byliśmy zaskoczeni jak dokładnie wykorzystany jest każdy fragment powierzchni auta do schowania potrzebnego sprzętu. Pan Łukasz opowiedział nam o sposobach reagowania w sytuacjach kryzysowych oraz różnych możliwościach pomocy. Najczęściej wyjazd straży pożarnej kojarzy się dzieciom z pożarem, a tymczasem jest wiele innych interwencji, w których pomoc strażaków jest niezbędna. Przekonaliśmy się jak ważne i niezbędne są jednostki OSP w naszych wiejskich i trudno dostępnych, górzystych terenach. Na zakończenie każde dziecko mogło wejść do auta i poczuć się przez chwilę jak prawdziwy strażak. Potem już na sali gimnastycznej przeszliśmy szkolenie z zakresu pierwszej pomocy. Dzieci były bardzo ciekawe i chętnie brały udział w pokazie.

Bardzo dziękujemy panu Łukaszowi za ciekawy i barwny przekaz informacji oraz pokazanie idei ochotniczej straży pożarnej, jaką jest niesienie pomocy drugiemu człowiekowi. Dziękujemy za poświęcony bezinteresownie czas na edukację młodego pokolenia. Mamy nadzieję, że wielu z nich zasili w niedalekiej przyszłości szeregi młodzieżowej drużyny pożarniczej.

Nauczyciele i uczniowie kl. 0-3.