14 Październik 2022, 15:50
Piękny bukiet od dzieci z kl.5

Dzień Edukacji Narodowej, potocznie zwany Dniem Nauczyciela, jak co roku, przypada 14 października
W szkole odbyła się uroczysta akademia, na której członkowie samorządu szkolnego złożyli życzenia nauczycielom i pracownikom obsługi, a w drugiej części uroczystości uczniowie kl. I zostali pasowani na ucznia.

Miła niespodzianka od rodziców.
Na zdjęciu członkinie Rady Rodziców z panem dyrektorem

DZIĘKUJEMY!!!
W imieniu Radnych Rady Gminy Istebna życzenia DLA NAUCZYCIELI I PRACOWNIKÓW SZKOŁY wraz z pięknym bukietem kwiatów przekazał na ręce p.dyrektora radny  - pan Władysław Zowada wraz z małżonką - DZIĘKUJEMY!!!

Ciekawostka

Najstarsze wzmianki o zawodzie nauczyciela pojawiły się już w 2200 r. p.n.e. w Chinach, gdzie powoływano wysokich urzędników państwowych do nauczania młodzieży.Prekursorem oraz symbolem zawodu nauczyciela stał się wówczas Konfucjusz. Głównym zadaniem nauczyciela miało być i jest do dnia dzisiejszego pielęgnowanie w uczniu podstawowych wartości – dobra, prawdy i piękna.