19 Listopad 2023, 12:22
logo Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ang. World Multiplication Table Day) to coroczna akcja edukacyjna. Po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. 17.11.2023 r. w każdej klasie został przeprowadzony mini konkurs polegający na sprawdzeniu znajomość tabliczki mnożenia.

Uczniowie wykonywali obliczenia na wylosowanych niewielkich karteczkach z działaniami. W każdej klasie wyróżniono osobę, która najszybciej wykonała poprawne obliczenia, została ona klasowym mistrzem tabliczki mnożenia. W klasach młodszych zadaniem uczniów było pokolorowanie odpowiednich działań z tabliczki mnożenia.

Największym zainteresowaniem jak co roku cieszy się konkurs z wykorzystaniem Kart Grabowskiego, wyłaniający  "Mistrza Tabliczki Mnożenia". Uczniowie parami na czas dopasowywali działania do odpowiednich iloczynów. Taka rywalizacja wzbudza zwykle wiele emocji.

Wszyscy uczestnicy konkursów, jak również najmłodsi koledzy w szkole otrzymali słodki upominek, a zwycięzcy dodatkowo pozytywne oceny z matematyki. Akcja cieszy się w szkole niesamowitym zainteresowaniem uczniów i już czekamy na kolejną edycję z nowymi pomysłami. W tym miejscu pragnę podziękować wszystkim uczniom, którzy tak licznie i chętnie uczestniczyli w konkursie, a tym samym ćwiczyli znajomość tabliczki mnożenia oraz Radzie Rodziców za ufundowanie słodkości.

A oto wyniki:

"Klasowy Mistrz Tabliczki Mnożenia":

Klasa II - Karol Skurzok

Klasa III - Julia Marekwica

Klasa IV - Jakub Ramiączek

Klasa V - Tomasz Dziewior

Klasa VI - Maja Słowik

Klasa VII - Zuzanna Zowada

Klasa VIII - Tobiasz Marekwica

"Szkolny Mistrz Tabliczki Mnożenia" - karty Grabowskiego

I miejsce - Antoni  Marekwica kl. 5 i Szymon Waszut kl. 8  ( czas: 0 min 45,04s)

II miejsce - Bartosz Legierski i Adam Bury kl.7  (czas: 0 min 48,11s)