22 Listopad 2023, 22:45
Uczniowie SP2 Istebna na spotkaniu z historią

22.11.2023

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej odsłonie „spotkań z historią", które odbyło się w salce sesyjnej Urzędu Gminy Istebna
Spotkanie poświęcone było sylwetce śp. Tomasza Legierskiego – przedwojennego Wójta Istebnej, Powstańca Śląskiego oraz Niezłomnego Patrioty, którą przybliżył nam pan Stanisłąw Grzesiak, wnuk przedwojennego wójta.
Historię Powstań Śląskich przybliżył nam pan Wojciech Kempa – historyk, pisarz, dziennikarz, autor pięciotomowej monografii śląskiego okręgu Armii Krajowej.
22.11 - spotkanie w salce sesyjnej UG
Plakat - spotkania z historią