24 Marzec 2024, 20:39
Sztolnia Luiza wycieczka 2024

20 i 21 marca 2024 uczniowie wzięli udział w wycieczce do Kopalni Guido i Sztolni Luiza w Zabrzu

Organizatorem i fundatorem biletów oraz posiłku  było Stowarzyszenie "Trójwieś Razem"
Wyjazd podzieliliśmy na dwa dni. W pierwszym dniu z zaproszenia skorzystały dzieci z zerówki, kl. 1-3, 4 i 5. Drugiego dnia w ramach Pierwszego Dnia Wiosny Kopalnie zwiedzili uczniowie kl. 6-8.
W Sztolni Królowa Luiza przeszliśmy trasę pod nazwą Podziemna Podróż w Czasie o długości 1,5 km. Zobaczyliśmy miejsca, które liczą sobie ponad 200 lat, odwiedziliśmy podziemny port, słuchaliśmy dźwięków kopalni i przejechaliśmy podziemną kolejką górniczą. Następnie udaliśmy się do Kopalni Guido, gdzie zjechaliśmy aż 320 m pod ziemię autentyczną szolą górniczą -  taką samą, jakiej używają górnicy na czynnych kopalniach. W podziemnym pubie czekał na nas żurek śląski z czarnym chlebem.
Serdecznie dziękujemy za wspaniałą wycieczkę pełną atrakcji Stowarzyszeniu "Trójwieś Razem"