
Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
Ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada br. zastąpiona będzie telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.
W tym roku udało się przeprowadzić wszystkie etapy związane z obchodami Święta Tabliczki Mnożenia. Tradycyjnie już tydzień wcześniej szkoła została przyozdobiona w kolorowe listki z działaniami tabliczki mnożenia, dzięki czemu uczniowie nawzajem mogli sprawdzać jej znajomość zasłaniając wyniki. Na korytarzu powstała gazetka informującao zbliżającym się wydarzeniu.

Najpierw obserwowaliśmy uważnie jesienne zmiany w przyrodzie oraz poznawaliśmy informacje zawarte na leśnych tablicach dydaktycznych. Potem zamieniliśmy się w artystów i rysowaliśmy leśny krajobraz. Nauka w terenie daje dużo radości i doskonale integruje grupę.

(…) Młody człowiek jest wrażliwy na prawdę, sprawiedliwość, piękno, na inne wartości duchowe.
Młody człowiek pragnie odnaleźć siebie samego, dlatego szuka, czasem burzliwie szuka,
prawdziwych wartości i ceni tych ludzi, którzy ich nauczają i według nich żyją. (…)
św. Jan Paweł II
Szanowni Państwo,
Drodzy Nauczyciele, Wychowawcy, Pracownicy Oświaty,
z okazji Dnia Edukacji Narodowej pragnę podziękować Państwu za codzienną pracę nastawioną na pełny i harmonijny rozwój ucznia, inspirującą i zachęcającą do samodzielnych, głębszych poszukiwań. Dziękuję za zaangażowanie włożone w budowanie autorytetu nauczyciela, bliskiej relacji z uczniem, wspólnej przestrzeni spotkania.
Kształtowanie postaw, charakterów, poglądów młodych ludzi to praca tyleż odpowiedzialna, co przynosząca wiele radości. Dziękuję Państwu za pasję, z jaką oddajecie się swojej pracy, za ciągłą gotowość i mobilizację do podejmowania nowych wyzwań.
Wszystkim Państwu życzę wielu sukcesów, radości, satysfakcji i niesłabnącej wiary w niezwykłą wartość dydaktycznego spotkania z młodym człowiekiem.
Urszula Bauer
Śląski Kurator Oświaty
https://kuratorium.katowice.pl/index.php/wazne/zyczenia-z-okazji-dnia-edukacji-narodowej-2/
Nauczycielom, wychowawcom, pracownikom administracji i obsługi Szkoły Podstawowej nr 2 w Istebnej składam najserdeczniejsze życzenia i podziękowania za codzienny trud, poświęcenie i zaangażowanie w pracę z naszymi dziećmi
W zastępstwie dyrektora
Iwona Legierska

Akcja – integracja w kl.5
Uczniowie klasy 5 dwa kolejne piątkowe popołudnia spędzili razem korzystając z uroków złotej polskiej jesieni.Już pierwszego dnia stojak został wykorzystany w 100%



Otwarcie nowej pracowni biologiczno-chemicznej
Właśnie taką nazwę wymyśliła p. Anna Dziewior przygotowując projekt zielonej pracowni dla naszej szkoły
do konkursu pt. „Zielona Pracownia_Projekt'2021" organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Tym ciekawym planem udało się pokonać konkurencję i tym samym pozyskać fundusze na jego realizację. I choć od projektu do otwarcia pracowni była dość długa i pracowita droga, którą p. Anna dzielnie pokonała poświęcając swój wolny czas - to efekt końcowy jest naprawdę unikatowy.


Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły biorą udział w projekcie „Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie – 13 GRUDNIA 1981 – PAMIĘTAMY!". Głównym celem projektu jest przygotowanie dzieci i młodzieży do świadomego przeżywania 40. rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego.

24 września 2021 przy pięknej pogodzie odbyły się Gminne Sztafetowe Biegi Przełajowe Szkół Podstawowych.
W zawodach udział wzięły sześcioosobowe sztafety dziewcząt i chłopców klas 4-8 ze szkół Istebna Centrum i Zaolzie, Jaworzynka Centrum i Koniaków Centrum.
Wtorek 21.09.2021 był bardzo udanym i pełnym wrażeń dniem dla uczniów z klas młodszych.
Z samego rana odwiedził naszą szkołę policjant - dzielnicowy pan Krzysztof Czarnecki, który przeprowadził pogadankę dotyczącą bezpieczeństwa.Potem klasa 0 i 2 udały się do Leszczyny, aby uczcić jesienne święto - Dzień Pieczonego Ziemniaka.
W tym roku czytaliśmy „Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej. Na początku zapoznaliśmy się z życiorysem autorki i jej twórczością. Następnie wybrani uczniowie odczytali fragmenty utworu z podziałem na role.
Mamy nadzieję, że ta inicjatywa, promująca rozwój czytelnictwa, będzie kontynuowana w naszej szkole w kolejnych latach.



