
Liczba Pi to jedyna liczba, która doczekała się swojego święta! Data 14 marca nie jest przypadkowa, gdyż właśnie takie mamy pierwsze skojarzenia z liczbą Pi ( 3,14), a w USA zapisuje się tę datę właśnie jako 3.14.
Niestety w tym roku ze względu na pandemię i zdalne nauczanie nie mogliśmy w naszej szkole obchodzić należycie tego święta. Udało się przeprowadzić tylko jeden z konkursów, który polegał na najciekawszym przedstawieniu liczby Pi. Uczestnicy wywiązali się z niego wzorowo i trzeba przyznać,że poziom tej konkurencji jest z roku na rok coraz wyższy. A ocenie podlegały: samodzielność wykonanej pracy, pomysłowość, ogólne wrażenie artystyczne i estetyczne oraz zastosowane materiały.Po raz pierwszy w naszej gminie z inicjatywy pani Wójt w dniach od 5 do 9 lipca zostały zorganizowane półkolonie dla dzieci. W naszej szkole zajęcia odbywały się od 9.00 do 14.00. Pogoda była dla nas niezwykle łaskawa, toteż udało się zrealizować cały przygotowany program.
Zapraszamy do obejrzenia filmików!

Zakończenie roku szkolnego odbyło się w naszej szkole bardzo uroczyście, z podziałem na dwie, a właściwie trzy osobne akademie.
We wtorek 22 czerwca młodsi uczniowie pożegnali kl.8, w środę 23 czerwca ósma klasa żegnała się ze szkołą,
a 25 czerwca odbyło się ostateczne zakończenie roku szkolnego 2020/2021.
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/21 odbędzie się 25 czerwca 2021 (w piątek):
godzina 8.00 - msza św. w Kościele pw. św. Józefa na Mlaskawce
godzina 9.00 - zakończenie roku szkolnego w auli

„Mama i tata to najpiękniejsze słowa świata"- taki napis ozdabiał salę, do której zaproszeni zostali rodzice uczniów klasy 1. w ostatni dzień maja. Goście zasiedli wygodnie w niewielkiej „kawiarence", urządzonej w sali komputerowej. Uczniowie wspólnie z p. Mirosławą Haratyk i Ewą Czulak przygotowali różnorodny program artystyczny, na który złożyły się liczne piosenki, wiersze, zabawne scenki oraz konkursy angażujące rodziców. Całość odważnie poprowadzili, debiutujący w tej roli, konferansjerzy z pierwszej klasy. Na zakończenie także i rodzice zostali zaangażowani przez swoje dzieci do wspólnej zabawy.

Z początkiem minionego roku szkolnego ze środków Urzędu Gminy powstał przy naszej szkole długo wyczekiwany plac zabaw. „Urządzenie wielofunkcyjne", bo tak brzmi oficjalna nazwa zjeżdżalni z przeróżnymi dodatkami, w tym huśtawką, było oblegane niemalże od pierwszych godzin po zamontowaniu.
W imieniu wszystkich zadowolonych użytkowników - uczniów, rodziców, nauczycieli i Dyrekcji bardzo serdecznie dziękujemy Pani Wójt Gminy Istebna – Łucji Michałek, jej zastępcy – panu Ryszardowi Macurze oraz pani Edycie Jałowiczor, która realizowała to zadanie.
Celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.
W tym roku zebraliśmy 131,32 zł dla dzieci z różnych form pieczy zastępczej.
Dziękuję za pomoc uczennicom z kl.8 w policzeniu zebranych monet.
Natalia, Weronika, OlaPamiętajcie - oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej.
Zapraszam do udziału w kolejnej edycji
Iwona Legierska
Termin zapisywania dzieci na półkolonie został wydłużony do piątku 28 maja br. Planowany termin półkolonii to 5 - 9 lipiec br, po 5 godzin dziennie. Półkolonie są bezpłatne. Więcej informacji dostępnych jest na dzienniku elektronicznym.
Zapisy przyjmujemy przez e-dziennik lub telefonicznie (numer telefonu do szkoły to 33 8556041). Zachęcamy do udziału.
Przypominamy rodzicom o konieczności złożenia do Urzędu Gminy Istebna wniosków na dowóz uczniów klas 1 – 4 i dzieci 5-6 letnich, których droga z domu do szkoły lub oddziału przedszkolnego przekracza 3 km i uczniów klas 5-8, których droga z domu do szkoły przekracza 4 km.
Dokumenty można pobrać ze strony internetowej Urzędu Gminy w zakładce Edukacja w zakładce Dowóz uczniów do szkół lub w sekretariacie szkoły.
Wymagane dokumenty:
1. Wniosek na dowóz do publicznego przedszkola, szkoły lub ośrodka umożliwiającego realizację rocznego przygotowania przedszkolnego, obowiązku szkolnego i obowiązku nauki,
2. Załącznik nr 1 do wniosku, jeśli dowożone jest rodzeństwo wspólnie,
3. Zaświadczenie dyrektora szkoły, że dziecko jest uczniem bądź zostało zapisane do szkoły,
4. Klauzula RODO.
Dokumenty do pobrania: https://istebna.eu/mieszkaniec/dow-z-uczni-w-do-szk-o
Komplet podpisanych dokumentów należy złożyć na biuro podawcze Urzędu Gminy do 30 czerwca br.
W razie pytań proszę dzwonić pod nr tel. 33 855 60 87 wew.56. (pracownik Grażyna Matuszna)
Zainteresowanych rodziców prosimy o wiadomość do dyrektora szkoły na dzienniku elektronicznym.

System elektronicznej rekrutacji do szkół ponadpodstawowych:
Od 17 maja można już zakładać konta w systemie (przycisk ZGŁOŚ KANDYDATURĘ), wybierać szkoły i oddziały, do których chcecie kandydować, tworząc swoją listę preferencji. Proces zakładania konta kończy się utworzeniem przez system loginu oraz koniecznością wprowadzenia przez Was hasła.
Login i hasło należy koniecznie zapamiętać!
jest on konieczny do korzystania z aplikacji podczas całego procesu. Termin na zakładanie kont, wyboru szkół i oddziałów oraz dostarczenia wniosku do szkoły I wyboru upływa 21 czerwca o godz.15.00. W celu szczegółowego wyjaśnienia zagadnień związanych z procesem kandydowania do szkół udostępniamy został podręcznik, który znajduje się w zakładce POMOC.
W zakładce OFERTA możecie wyszukać szkołę i sprawdzić jakie będą w tym roku tworzone w danej szkole oddziały, liczbę miejsc, natomiast w zakładce STATYSTYKI CHĘTNYCH - liczbę chętnych osób, które ubiegają się o przyjęcie do danej szkoły.
Jeżeli ktoś z Was będzie miał pytania lub problemy z założeniem konta pomożemy Wam w szkole, proszę informować wychowawcę lub nauczyciela informatyki.
1. Zapytanie ofertowe
2. Opis zamówienia
3. Formularz ofertowy -pdf
Formularz ofertowy - docx
4. Projekt umowy

Zaproszamy do udziału w akcji ekologicznej: ''Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci''
Zbiórka dotyczy zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt komputerowy, sprzęt gospodarstwa domowego - wszystko co jest na prąd lub na baterie np. żelazka, odkurzacze, pralki, kuchenki itp.)
Zużyty sprzęt prosimy przywozić od 8.00 do 14.00 i składać od strony kotłowni.





