

Kończą się wakacje, niedługo początek nowego roku szkolnego 2019/2020.
Spotykamy się 2 września:
godzina 8.00 - msza św. inaugurująca nowy rok szkolny w Kościele pw. św. Józefa na Mlaskawce
godzina 9.00 - rozpoczęcie roku szkolnego na sali gimnastycznej
Wymiana uczniów na letnie kolonie trwa między gminą Istebna a gminą Iława już od wielu lat i ma się całkiem dobrze. Tym razem do wyjazdu w dniu 26 czerwca szykowali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Istebnej a pogoda zapowiadała się bardzo obiecująco.
Rzeczywiście w Szkole Podstawowej w Rudzienicach przywitała nas ciepła atmosfera zarówno na zewnątrz,jak i wewnątrz, w postaci uśmiechniętego personelu szkoły, na czele z p. dyrektor Urszulą Solis. Po wielu godzinach jazdy wreszcie pierwsza obiadokolacja i dla niektórych pierwsza noc na koloniach w kilkuosobowym towarzystwie, po której czekało na nas całe mnóstwo atrakcji.
Nietypowy Dzień Dziecka udało nam się zorganizować z pomocą rodziców i innych zaangażowanych osób, które postanowiły przedstawić temat bezpieczeństwa w formie demonstracji i praktycznych ćwiczeń. Zaplanowaną akcję znali tylko sami przygotowujący, dla uczniów naszej szkoły oprócz informacji o próbnej ewakuacji, cała reszta była niespodzianką.

Pomysł zrodził się z poczucia potrzeby integracji środowisk twórczych z poszczególnych szkół, oraz z potrzeby pokazania dzieciom czym faktycznie jest plener. Bo plener to nie tylko pejzaż. Plener to spotkanie, to malowanie w pewnej określonej sytuacji, to czerpanie inspiracji z zastanej rzeczywistości i z twórczości drugiego człowieka. Nasz plener był także próbą pokazania młodym ludziom możliwości spędzania wolnego czasu. Próbą udowodnienia, że mamy ciekawą świata, utalentowaną młodzież, żyjącą nie tylko wirtualnie, nie tylko z komórką, komputerem, internetem, ale z płótnem, pędzlem i własną osobą. Z koniecznością zmierzenia się ze sobą samym.

godzina 8.00 - msza św. w Kościele pw. św. Józefa na Mlaskawce
godzina 9.00 - zakończenie roku szkolnego na sali gimnastycznej


- 16.00 na stołówce szkolnej - zebranie ogólne
- po zebraniu ogólnym spotkania z wychowawcami w klasach
Uwaga:
Kl.2-3 rozpoczyna zebranie o godz.15.30 w sali nr 7
W ramach przygotowania do tego dnia każda z klas 4-8 miała przygotować plakat, w którym trzeba było umieścić podstawowe informacje dotyczące historii, kultury i tradycji związanych z przebiegiem obchodów tego święta w Irlandii. Plakaty mogły być przygotowane już wcześniej, a zawarte na nich informacje posłużyły do ułożenia pytań do Quizu przeprowadzonego w tym dniu. Wszystkie zawierały sporo ciekawych informacji i dodatkowo były ozdobione symbolami Irlandii. Pojawiały się więc zielone koniczynki, którymi św. Patryk przypominał o istnieniu Trójcy Świętej, flagi Irlandii i mitologiczne skrzaty zwane Leprechaun, które ponoć wiedzą, gdzie szukać skarbu!

Po raz pierwszy w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Liczby Pi. Jest to jedyna liczba, która ma swoje święto przypadające 14 marca. Data ta jest nieprzypadkowa, gdyż właśnie takie mamy pierwsze skojarzenia z liczbą Pi (3,14), a w USA datę 14 marca zapisuje się jako 3.14. Wydarzenie miało na celu pokazanie, że matematyka, to nie tylko trudne wzory i zadania, ale także ciekawa przygoda i mnóstwo zabawy.
Program rekolekcji dostępny pod adresem:
http://xn--parafiastecwka-vob.pl/index.php/aktualnosci/2016/rekolekcje-2016
W tegorocznej akcji „Góra Grosza" zebraliśmy 101,97 zł .




