
Nasza Szkoła już po raz trzeci przyłączyła się do akcji - Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Głównym jej celem jest zachęcenie wszystkich uczniów do powtórzenia tabliczki mnożenia.
Tydzień przed tym świętem na drzwiach,ścianach i firankach pojawiły się kolorowe, jesienne liście z działaniami matematycznymi. Uczniowie (szczególne ci młodsi) często trenowali znajomość tabliczki na szkolnych korytarzach: odpytywali się nawzajem, zasłaniając przy tym zapisane wyniki. Powstała też gazetka, która informowała wszystkich o zbliżającym się wydarzeniu. W dniu 02.10.2020r. w klasach od II do VIII został przeprowadzony konkurs, który miał na celu wyłonić klasowego mistrza tabliczki mnożenia. Zostały nim te osoby, które najszybciej i oczywiście bezbłędnie rozwiążą podane przykłady. Wyznaczeni egzaminatorzy musieli dobrze znać tabliczkę mnożenia, by szybko sprawdzić jej znajomość na wylosowanych karteczkach. A wszyscy chcieli wygrać i znać wyniki ...już. Każdy zezwycięzców otrzymał upominek w postaci tabliczki ...tym razem czekolady!Pozostali uczestnicy, także młodsi koledzy z klas 0-1, zadowolili się słodką nagrodą pocieszenia, czyli cukierkiem. Następnie chętne dwuosobowe drużyny korzystając z “Kart Grabowskiego” rywalizowały między sobą, popisując się znakomitą znajomością tabliczki mnożenia i szybkością obliczeń. Walka o zwycięstwo była bardzo zacięta, trzeba było w jak najkrótszym czasie dopasować jak największą ilość poprawnych wyników. Szczęśliwcy otrzymali nagrody oraz pozytywne oceny z matematyki.

Nasza szkoła bierze udział w kolejnej edycji akcji MEN „Szkoła do hymnu"
W tym roku ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii wspólnie zaśpiewamy hymn on-line we wtorek, 10 listopada o godz. 11:11, w czasie zajęć zdalnych.

Dzieci z oddziału przedszkolnego podczas śpiewania hymnu - 10.11.2020

Od poniedziałku, 9 listopada br. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Tym samym, do 29 listopada br. zostają zawieszenie zajęcia stacjonarne dla uczniów klas IV-VIII.
Oddział przedszkolny będzie funkcjonował bez zmian.
Prosimy o wstrzymanie się od wpłacania za żywienie na miesiąc listopad 2020r., ze względu na możliwość dłuższego zawieszenia zajęć w szkole.
Dalsze informacje będą po 05.11.2020r

Na dwa tygodnie zajęcia stacjonarne dla uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej zostają zawieszone.
Uczniowie klas IV-VIII przechodzą na naukę zdalną.
Nowe zasady funkcjonowania szkół wejdą w życie od poniedziałku, 26 października i będą obowiązywały do niedzieli, 8 listopada br.
Nauka dla dzieci w przedszkolach i uczniów klas I-III szkół podstawowych pozostaje bez zmian.

Na terenie szkoły od poniedziałku (19.10.2020) obowiązuje noszenie maseczek. Uczniowie wchodzą na teren szkoły w maskach. Będzie je można zdjąć dopiero w sali na lekcji.
Prosimy o poważne potraktowanie tych zaleceń, szczególnie biorąc pod uwagę ilość zakażeń w naszym kraju oraz pojawienie się kolejnych przypadków wirusa na terenie gminy.W tym dniu nastąpiło poświęcenie i wręczenie sztandaru społeczności uczniowskiej.
Odbyło się także pasowanie na ucznia dzieci z kl.1
Przebieg uroczystości pięknie opisała Pani Oliwia Szotkowska na stronie internetowej Gminy Istebna, za co serdecznie dziękujemy i zachęcamy do przeczytania:
https://www.istebna.eu/mieszkaniec/news/po-wi-cenie-i-przekazanie-sztandaru-w-szkole-podstawowej-nr-2-im-marii-konopnickiej-w-istebnej

Od października 2020r. opłaty za obiady przekazujemy na konto szkoły.
W tytule przelewu podajemy:
Imię i nazwisko dziecka, adres zamieszkania, klasę
Wpłata na żywienie za miesiąc październik 2020r
Rodzeństwo może być wpisane na jednej wpłacie.
Wpłaty za obiady należy dokonać do 5 dnia każdego miesiąca.
Odliczenia za nieobecności w szkole proszę zgłaszać telefonicznie do sekretariatu.
Kwota na obiady na każdy miesiąc będzie podana również na stronie internetowej szkoły.
Wzór:
Szkoła Podstawowa Nr 2 w Istebnej
43-470 Istebna 30
Bank Spółdzielczy o/Istebna
nr konta 94 8129 1014 2002 0025 2076 0002
Tytuł przelewu np.: Jan Kowalski/Istebna 22/klasa 1
Wpłata na żywienie za miesiąc październik 2020r
Opłata za październik:
21 dni X 3,50 = 73,50
UWAGA!!!
Wpłaty za obiady za październik proszę dokonywać z datą październikową czyli od 1.10.2020 do 5.10.2020

Spotkania informacyjne dla rodzicow z wychowawcami odbywać się będą w salach lekcyjnych każdej z klas:
klasa 1 - sala 6
klasa 2 - sala 7
klasa 3 - sala 8
klasa 4 - sala 9
klasa 5 - sala 3
klasa 6 - sala 1
klasa 7 - sala 4
klasa 8 - sala 2

lub klikając w link http://sp2istebna.beskidy.pl/index.php?p=1_6_plan-lekcji
Zajęcia świetlicowe będą się odbywać w godzinach 11.30- 15.30.
Procedura bezpieczeństwa COV-19/SARS-2 w Szkole Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Istebnej




