1 Marzec 2021, 17:55 | Brak komentarzy »
1 Marzec 2021, 17:47 | Brak komentarzy »
26 lutego 2021 odbył się w naszej szkole Konkurs Recytatorski dla uczniów klas 4-8.
Starsi uczniowie wybierali m.in. poezję Danuty Wawiłow, Wisławy Szymborskiej, Czesława Miłosza. Wśród prozy często pojawiały się fragmenty „Pinokia”, „Magicznego drzewa” ,czy też „Małego Księcia”.
Jury w składzie: Ewa Czulak, Barbara Dymarek, Mirosława Haratyk, Agnieszka Marekwica-Barcik, Barbara Matuszny wyłoniło zwycięzców, co znowu było niełatwą rzeczą, bo wszyscy uczestnicy bardzo się starali. Nagrodzeni otrzymali książki i dla wszystkich uczestników przygotowane zostały dyplomy przez p. Janinę Orzech.
Bardzo ucieszył nas tak liczny udział uczniów zarówno młodszych jak i starszych klas, oby ich zapał trwał jak najdłużej.
23 Luty 2021, 20:36 | Brak komentarzy »

Tradycją naszej szkoły jest, że każdego roku organizujemy konkursy wiedzy o krajach anglojęzycznych. W latach ubiegłych obchodziliśmy już Dzień Św. Patryka – patrona Irlandii oraz Dzień św. Andrzeja – patrona Szkocji. W tym roku celem naszej językowej zabawy była Australia z jej bogatą historią i tradycją, niezwykłą fauna i florą oraz współczesną architekturą i życiem codziennym „Aussies”. Nauczanie zdalne trochę pokrzyżowało nam nasze plany na świetną „językową” zabawę, ale Międzynarodowy Dzień Australii, który przypada w dniu 28 stycznia, obchodziliśmy w dużej części „wirtualnie.” Z tej okazji uczniowie wzięli udział w internetowych konkursach plastycznych - wykorzystując swoje umiejętności komputerowe - oraz w „kahoot’owym” quizie wiedzy o tym kraju.
18 Luty 2021, 20:53 | Brak komentarzy »

5 lutego 2021 odbył się w naszej szkole Konkurs Recytatorski dla uczniów klas 0-3. Głównym pomysłodawcą i organizatorem była oczywiście p. Ewa Czulak, która w tego rodzaju przedsięwzięciach nie ma sobie równych... Przygotowania musiały być jednak dobrze przemyślane, ponieważ wszystko należało zorganizować według obowiązujących procedur funkcjonowania szkoły w okresie pandemii. W zaplanowaniu i tworzeniu scenografii pomagały p. Mirosława Haratyk i p. Edyta Kukuczka a przygotowaniem uczniów do występu zajęli się wychowawcy klas i rodzice. Jedna z sal lekcyjnych zamieniła się w tym dniu na kawiarenkę, gdzie dzieci przy pięknie nakrytych stołach pełnych pyszności mogły wysłuchać recytacji kolegów z klasy.
10 Luty 2021, 18:35 | Brak komentarzy »
Egzaminy próbne odbędą się w dniach nauki szkolnej wg następującego harmonogramu:
Ponadto 22 lutego, o godz. 9.00 w sali komputerowej odbędzie się szkolenie online.
- 22 lutego, godz.10.00 - egzamin próbny z j.polskiego (120 minut)
- 1 marca, godz.9.00 - egzamin próbny z matematyki (100 minut)
- 5 marca, godz. 9.00 - egzamin próbny z j.angielskiego (90 minut)
Ponadto 22 lutego, o godz. 9.00 w sali komputerowej odbędzie się szkolenie online.
10 Luty 2021, 18:28 | Brak komentarzy »
Karnawał to czas radości i zabawy nie tylko dla dorosłych, ale też dla dzieci. Jak co roku w naszej szkole odbył się bal karnawałowy - w tym roku były to klasowe bale karnawałowe. Chociaż dzieci nie mogły spotkać się na balu z kolegami z innych klas, to świetnie się bawiły w mniejszych "klasowych" grupkach i wspólna zabawa przyniosła im wiele radości.
7 Luty 2021, 20:45 | Brak komentarzy »
Uczniowie naszej szkoły z klas 5, 6 i 7 wzięli udział w Gminnym Konkursie Czytelniczym nt książki Małgorzaty Musierowicz "Opium w rosole" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 w Jaworzynce-Zapasiekach. Konkurs odbył się 4 stycznia 2021r. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu dotyczącego znajomości w/w lektury
Nasi uczniowie znaleźli się na podium:
II miejsce zajęli - Zosia Dziewior z klasy 5 i Jonasz Legierski z klasy 5
Wyróżnienie otrzymała Alicja Słowik z klasy 7
Nasi uczniowie znaleźli się na podium:
II miejsce zajęli - Zosia Dziewior z klasy 5 i Jonasz Legierski z klasy 5
Wyróżnienie otrzymała Alicja Słowik z klasy 7
Gratulacje!!!


7 Luty 2021, 20:26 | Brak komentarzy »
Uczniowie naszej szkoły z klas 4, 5, 6 i 7 licznie wzięli udział w Gminnym Konkursie Plastyczno-Czytelniczym pt."Okładka książki, którą polecam" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 w Jaworzynce-Zapasiekach. Konkurs odbył się w grudniu 2020, a rozstrzygnięty został w styczniu 2021.
W konkursie zostały przyznane trzy równorzędne nagrody główne. Jedną z nich otrzymała Małgorzata Dymarek z kl. 7, która wykonała okładkę książki "Harry Potter".
Gratulacje!!!

Gratulacje!!!

31 Styczeń 2021, 15:39 | Brak komentarzy »
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Istebnej ogłasza nabór dzieci do oddziału przedszkolnego oraz klasy pierwszej na rok szkolny 2021/2022
Termin składania wniosku o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego oraz do klasy pierwszej:
od 15.02.2021r. do 15.03.2021r.
Węcej informacji w zakładce REKRUTACJA
25 Styczeń 2021, 19:05 | Brak komentarzy »
Drodzy Dziadkowie,
w tym roku nie możemy spotkać się razem w szkole w Dniu Babci i Dziadka, dlatego Wasze wnuczęta przesyłają życzenia on-line.
Życzenia składają dzieci z klasy 0 i 1:

Życzenia składają dzieci z klasy 2 i 3:

w tym roku nie możemy spotkać się razem w szkole w Dniu Babci i Dziadka, dlatego Wasze wnuczęta przesyłają życzenia on-line.
Życzenia składają dzieci z klasy 0 i 1:

Życzenia składają dzieci z klasy 2 i 3:

19 Styczeń 2021, 19:08 | Brak komentarzy »
18 Styczeń 2021, 18:20 | Brak komentarzy »
Drodzy ósmoklasiści,
w czasie nauki zdalnej macie możliwość uczestniczenia w konsultacjach z nauczycielami w szkole. Zachęcamy Was do korzystania z tej dogodnej formy.
Konsultacje odbywać się będą w poniedziałki i piątki według harmonogramu obowiązującego przed przerwą świąteczną - przy zachowaniu reżimu sanitarnego (maseczka obowiązkowa).
14 Styczeń 2021, 20:05 | Brak komentarzy »
Od poniedziałku, 18 stycznia br. uczniowie klas I-III wracają do nauki stacjonarnej w ścisłym reżimie sanitarnym.
Uczniowie klas IV-VIII nadal będą się uczyć zdalnie.
https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/organizacja-nauki-w-szkolach-i-placowkach-po-feriach
3 Styczeń 2021, 18:50 | Brak komentarzy »

FERIE ZIMOWE 2021r.
W tym roku szkolnym ferie zimowe dla uczniów z całego kraju odbędą się w jednym terminie i potrwają od 4 do 17 stycznia 2021 r.Informacja Ministerstwa Edukacji i Nauki:
W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo swoich bliskich tegoroczne ferie uczniowie spędzą głównie w domach. Chcemy, aby czas odpoczynku był jednak inspirujący i ciekawy, dlatego będziemy zachęcać do skorzystania z ofert, przygotowanych przez naszych partnerów na czas wolny od zajęć lekcyjnych.
3 Styczeń 2021, 18:18 | Brak komentarzy »
W dniu 04.11.2020r, w naszej szkole, został ogłoszony konkurs biblioteczny dla klas 0-3.
Uczniowie mogli składać swoje prace w bibliotece szkolnej do końca listopada.
Hasło konkursu dla uczniów w kategorii wiekowej 0-1 brzmiało: "ŻEBY CZYTAĆ NAM SIĘ CHCIAŁO ZAKŁADKĘ ZROBIMY WSPANIAŁĄ".
Uczniowie mieli zatem możliwość zaprezentowania swoich zdolności plastycznych, wykonując ciekawą zakładkę do książeczki.
Dla klas 2-3 został przewidziany konkurs na plakat, zachęcający do przeczytania wybranej przez siebie książki, należącej do nowości bibliotecznych.
Wszyscy postarali się, aby ich prace były piękne, należało jednak wybrać zwycięzców i wyróżnionych.

Uczniowie mogli składać swoje prace w bibliotece szkolnej do końca listopada.
Hasło konkursu dla uczniów w kategorii wiekowej 0-1 brzmiało: "ŻEBY CZYTAĆ NAM SIĘ CHCIAŁO ZAKŁADKĘ ZROBIMY WSPANIAŁĄ".
Uczniowie mieli zatem możliwość zaprezentowania swoich zdolności plastycznych, wykonując ciekawą zakładkę do książeczki.
Dla klas 2-3 został przewidziany konkurs na plakat, zachęcający do przeczytania wybranej przez siebie książki, należącej do nowości bibliotecznych.
Wszyscy postarali się, aby ich prace były piękne, należało jednak wybrać zwycięzców i wyróżnionych.






